Yeşim KASAP

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV ve Sinema Bölümü mezunu Yeşim Kasap, TV’den radyoya, dergiden gazete ve online kuruluşlara medyanın farklı mecralarında yaklaşık 20 yıllık habercilik deneyimine sahip. 1997’de ATV’de haberciliğe başlayan Kasap, ardından Yeni Yüzyıl gazetesi, Türkiye’nin ilk haber portallerinden Turkport ve uzun yıllar Radikal gazetesinde çalıştı. 2005 yılında ise Almanya’nın ulusal yayın kuruluşlarından Deutsche Welle’ye transfer olan Kasap hem Türk hem Alman haber merkezlerinde editör ve prodüktör olarak görev aldı. Üç yılın ardından Türkiye’ye döndü ve Akbank Holding’de medya ilişkileri yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Sonrasında GEO dergisinde editörlük yapan Kasap, Sabah gazetesinde kültür-sanat sayfası editörü, kitap eki editörü ve hafta sonu eki koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

2014’te iletişim sektörüne adım atan Yeşim Kasap global iletişim danışmanlığı ajansı Grayling’de İçerik Direktörü pozisyonunu üstlendi. Yüzenada İletişim’de de direktör olarak çalışan Yeşim Kasap, Atena İletişim’in kurucu ortağı.

Leyla KARAKOÇ

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu Leyla Karakoç 20 yıl gazetecili yaptı. İstihbarattan ekonomiye haberciliğin birçok alanında tecrübeye sahip Karakoç, başta Hürriyet olmak üzere, Radikal ve Tercüman gazetelerinde çalıştı, Kanal E ve TGRT televizyonlarının da aralarında bulunduğu pek çok medya kuruluşunda görev yaptı. Uzun yıllar ekonomi dergileri Para ve İnfomag’da çeşitli pozisyonlarda çalışan Karakoç daha sonra iletişim sektörüne geçerek Acıbadem Sağlık Grubu’nda Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalışmaya başladı.

Leyla Karakoç ardından global iletişim danışmanlığı ajansı Grayling’e Medya ilişkileri Müdürü olarak transfer oldu. 23. Dünya Enerji Kongresi öncesinde ve sırasında tüm ulusal, sektörel ve yerel medya ilişkilerini yöneten Karakoç, müşteri ve medya ilişkileri stratejilerinin geliştirilmesi, uygulanması, müşterilerin sektörleri ile ilgili gelişmelerin takibi ve raporlanması, medya mensupları ve medya kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi ve yönetiminde uzman. Yüzenada İletişim’de genel müdür olarak görev yapan Leyla Karakoç Atena İletişim’in kurucu ortağı.